PPC reklama

PPC reklama pro Sklik a AdWords

imagePPC kampaně

PPC reklama (Pay Per ClickPlatba za kliknutí) spadá do sekce marketing ve vyhledávačích a zkracujeme ho do tvaru SEM. Mezi nejznámější PPC reklamy patří Sklik a AdWords. Obě tyto reklamy patří k nejefektivnějšímu nástroji internetového marketingu. Jedná se o textové reklamy zobrazené na stránce vyhledávačů (Seznam.cz, Google).

Sklik

Sklik je český PPC systém provozovaný společností Seznam.cz, který umožňuje zobrazování textové reklamy ve vyhledávání na Seznam.cz (zobrazují se ve sloupečku vpravo a jako první nad vyhledanými stránkami, po zadání určitého slova nebo fráze do vyhledávače, viz obrázek níže). S reklamou Sklik máte možnost oslovit velkou a cílenou část svých zákazníků, protože se zobrazuje jen na pevně dané klíčové slovanebo spojení klíčových slov, které lidé zadají do vyhledávače (stanovení těchto slov vzniká při budování kampaně, která je součástí naší služby). Textová reklama, která se zobrazí, musí být působivá, aby na první pohled zaujala. Součástí textové reklamy je nadpis o maximální délce 25 znaků. Dále máme dva řádky pro popisky, které obsahují  2 x 35 znaků. PPC reklama se platí za kliknutí na inzerát, nikoliv za jeho zobrazení jako u klasické bannerové reklamy. Zaplatíte tedy pouze za zákazníky, které služba Sklik přivede na Vaše stránky. Sklik, ale i AdWords zahrnuje bohaté nástroje pro tvorbu analýzy, a proto lze u PPC reklamy velmi přesně měřit její návratnost. Inzeráty se řadí na principu aukce: „čím víc zaplatíš za klíčové slovo, tím větší šanci máš, že se zobrazíš první“.

image

AdWords

AdWords funguje obdobně jako Sklik s tím rozdílem, že reklamy jsou zobrazovány ve vyhledávači Google a proto máte možnost oslovit zákazníky na celém světě, kdežto Sklik je zaměřen jen na české zákazníky. Pro vhodný výběr klíčových slov Google nabízí zdarma nástroj pro analýzu klíčových slov.

image

Pokud máte zájem o zřízení služby Sklik nebo AdWords neváhejte nás kontaktovat. Cena založení účtu a vytvoření kampaně se odráží od počtu vytvořených textových případně grafických reklam.  Nedílnou součástí tvorby PPC reklamy je analýza stránek a konkurence. Zde naleznete podrobný ceník PPC reklam a SEO optimalizace.