Vkládání obrázků a tvorba odkazů v článku

V horním menu klikněte na ikonu „Stránky“. Poté si levé části „Navigace stránek“ vyberte stránku, na kterou chcete vložit obrázek nebo odkaz. Kliknutím vyberete stránku. V pravé části obrazovky se vám zobrazí aktuální vložené články na stránce. Vyberte článek a dvakrát na něj klikněte a nebo klikněte na ikonu „Upravit“.

Klikněte na ikonu „Vložit/upravit obrázek. Poté klikněte na ikonu „Procházet“ a vyberte obrázek ze serveru a dvakrát na něj klikněte. Napište titulek k obrázku a klikněte na tlačítko vložit. Pokud chcete upravit vzhled obrázku přepněte se do záložky „Vzhled“. Zde můžete nastavit zarovnání odsazení a velikost ohraničení (rámečku).

Nezapomeňte nastavit titulek k obrázku (text, který se zobrazí, když podržíte nad obrázek kurzor myši). Důležité pro vyhledávače.

Pro vytvoření odkazu označte text a klikněte na ikonu „Vložit / upravit odkaz“. Vyberte, zda chcete odkazovat na stránku nebo na soubor. Přes tlačítko „CMS odkazy“ vytvoříte odkaz na článek. Přes tlačítko „Procházet“ vytvoříte odkaz na soubor. Vyberte článek nebo soubor a poklepejte na něj.

Po přepnutí do záložky „Live view“ můžete zkontrolovat článek.